Tellimisinfo: | Heitti Irval | + 372 53 400 539 |
Telli hulgiKala- pood

Tark valib kala!

Tervisliku toitumise populaarsuse ja inimeste teadlikkuse tõusuga on kala väärtustamine igapäevases menüüs samm-sammult kasvanud

Tõepoolest - kala on üks arukamaid valikuid, mis võiks pere toidulaual olla vähemalt kolm korda nädalas. Kala on kergesti seeditav, sisaldab vähe kaloreid, aga ohtralt toitaineid, mistõttu on see täiuslik valik ka hommiku- või õhtusöögiks.Tasub aga meeles pidada, et kala kasulikud omadused säilivad paremini selle võimalikult õrnal töötlemisel - soolamisel, marineerimisel, madalal temperatuuril küpsetamisel või suitsutamisel. Praadimisel-paneerimisel kaotab kala palju väärtuslikke vitamiine. Üks, mis kindel - Aravuse kalameistrit võib usaldada - tema on võtnud omale südameasjaks tuua kala teieni just sellisel kujul, mis säilitaks kasulikud omadused maksimaalselt!

Mis teeb kala tervislikuks?

Kala on tõeline vitamiinipomm! Vitamiinide A, D, B2, B6 ja B12 kõrval sisaldab kala ohtralt mineraalaineid - fosforit, rauda, magneesiumit, kaltsiumit, tsinki, seleeni ja kaaliumit.

Teadlased on tõestanud, et vaid 100g portsjon katab 40% inimese päevasest proteiinivajadusest,  vedeldab verd ja hoiab ära trombide tekke. Suur oomega-3-rasvhapete sisaldus alandab triglütseriidide ja halva kolesterooli taset veres, vähendab südame- ja veresoonkonnahaiguste ohtu, alandab vererõhku ning leevendab reumatoidartriidist tingitud valu. Lisaks sellele on tõendeid, et kala söömine vähendab tuberkuloosi ja vähki haigestumise riski, leevendab migreeni, tugevdab immuunsüsteemi ning karastab organismi külmetushaiguste vastu. Vastupidiselt sea-, veise- ja lambalihale ei soodusta kala söömine organismis vabade puriinide teket, mis tähendab samuti mitmesuguste haiguste ennetamist juba eos. 

Kala paneb silmad särama!

Lihtne järeldus - kala söömine muudab inimesed ilusamaks, tugevamaks ja nutikamaks! Kalas sisalduvad oomega-3-rasvhapped aitavad ära hoida naha vananemist, mitmeid kalas leiduvad ained ja vitamiinid tugevdavad inimese organismi ja luustikku ning proteiinid, türosiin ja aminohapped stimuleerivad ajutegevust ja lisavad organismile reipust. Kala regulaarse tarbimisega hoiate end tasakaalus nii vaimselt kui füüsiliselt! 

Ärge siis unustage, õrna kalalihaga tuleb hellalt ringi käia. Aravuse kalatoodete puhul võite alati kindlad olla, et olete teinud parima valiku!